Udržitelnost

Udržitelnost
Objevte náš zodpovědný přístup k módě
Woman with sweat jacket standing on an footbridge
Hand holds potting soil with sprout
Lettering on white background

Bereme zodpovědnost vážně

Jsme rodinná firma a odpovědné řízení je součástí naší DNA – naše jednání sleduje dlouhodobou strategii, která se vyznačuje férovostí a udržitelností. Odpovědnost vůči zaměstnancům, spotřebitelům, výrobcům, partnerům, poskytovatelům služeb a společnosti jako celku má pro nás jako globální módní společnost zásadní význam.
Cotton

Udržitelné materiály

Skvělá móda není jen o nápaditých střizích a stylových designech, ale také o transparentnosti a odpovědnosti. Snažíme se proto zvyšovat podíl našich produktů vyrobených z materiálů vyznačujících se stále vyšší úrovní udržitelnosti. Jako součást našeho závazku používáme pouze renomované ekologické značky, abychom co nejspolehlivějším a nejtransparentnějším způsobem prokázali kritéria, která naše oblečení splňuje. Tyto štítky neznamenají, že jedno tričko je lepší než druhé – pouze označují, že bylo vyrobeno určitým způsobem a z určitých materiálů.
Cotton
Naše štítky pro položky s přírodními materiály
GOTS-Logo
GOTS-Logo

GOTS (Global Organic Textile Standard)

GOTS definuje přísné požadavky v celém dodavatelském řetězci textílií s ohledem na oděvní výrobu využívající přírodní suroviny. Položky s tímto štítkem obsahují minimálně 70 % přírodních materiálů (např. BIO bavlna nebo BIO len). Přesné procento certifikovaných přírodních materiálů najdete na štítku přiloženému ke zboží.
Pro více informací navštivte: https://global-standard.org/
Zdroj: Siegelklarheit
OCS-100 Logo

OCS (Organic Content Standard)

OCS je dobrovolný mezinárodní standard, který definuje požadavky na dodržování dodavatelského řetězce a certifikované přírodní suroviny. Cílem OCS je zvýšit ekologickou zemědělskou produkci.
Logo OCS 100 se používá pro položky, které obsahují 95 % nebo více přírodních materiálů. Logo OCS Blended se používá pro položky, které obsahují alespoň 5 % přírodních materiálů. Přesné procento certifikovaných přírodních materiálů najdete na štítku přiloženém ke zboží.
OCS-100 Logo
Naše štítky pro zboží s recyklovanými materiály
RCS-100 Logo
RCS-100 Logo

RCS (Recycling Claim Standard)

Cílem RCS je zvýšit používání recyklovaných materiálů. Tento standard umožňuje společnostem zaznamenat přesné procento recyklovaného materiálu v produktu a toto procento sledovat v celém výrobním řetězci.
Logo RCS 100 se používá pro produkty, které obsahují 95 % nebo více recyklovaných materiálů. Logo RCS Blended se používá pro produkty, které obsahují alespoň 5 % recyklovaných materiálů. Přesné procento recyklovaných materiálů najdete na etiketě připojené k předmětu.
GRS-Logo

GRS (Global Recycling Standard)

Cílem GRS je zvýšit používání recyklovaných materiálů. Tento standard umožňuje společnostem zaznamenat přesné procento recyklovaného materiálu v produktu a sledovat toto procento v celém výrobním řetězci.GRS také obsahuje požadavky na přísady používané v produktech GRS a také pokyny pro environmentální management a sociální odpovědnost ve společnosti.
Položky s tímto štítkem obsahují alespoň 50 % recyklovaných materiálů (např. recyklovaný polyester). Přesné procento recyklovaných materiálů najdete na nálepce připojené ke zboží.
Zdroj: Siegelklarheit
GRS-Logo
Naše značka pro ekologicky šetrnou a společensky odpovědnou výrobu
OEKO TEX Made in Green Logo
OEKO TEX Made in Green Logo

MADE IN GREEN

MADE IN GREEN by OEKO-TEX® je sledovatelné označení produktu pro textilní a kožené zboží, které bylo vyrobeno v továrnách šetrných k životnímu prostředí a na bezpečných a společensky odpovědných pracovištích. Označení MADE IN GREEN poskytuje spotřebitelům jistotu, že příslušné textilní nebo kožené zboží je vyrobeno z materiálů, které bylo testováno na škodlivé látky.
Zdroj: Siegelklarheit
Naše výrobní standardy
amfori Logo
Při výrobě našich oděvů se snažíme dodržovat sociální standardy. Jsme proto členem iniciativy amfori Business Social Compliance Initiative (BSCI) a požadujeme, aby naši dodavatelé dodržovali standardy amfori BSCI a procházeli audity.
Amfori BSCI je mezinárodní sdružení více než 2 400 značek, dovozců a maloobchodníků, které se snaží prosazovat lidská práva a zlepšovat pracovní podmínky v globálních dodavatelských řetězcích. Nezávislé sociální audity amfori BSCI, stejně jako široká škála školících příležitostí, umožňují společnostem neustále se zlepšovat a zajišťovat dodržování standardů v jejich výrobních zařízeních.
Pro více informací navštivte: www.amfori.org
amfori Logo
The Popken Fashion Group je prodejcem zboží s označením GOTS, OCS, GRS a RCS s certifikací Ecocert Greenlife (číslo certifikace: 152026). www.ecocert.com
Pro více informací neváhejte navštívit webovou stránku „Siegelklarheit“, iniciativy vytvořené německou vládou, která má spotřebitelům pomoci lépe porozumět sociálním a ekologickým značkám. www.siegelklarheit.de